Beaphar Obojek antipar. kočka DIAZ Flea&Tick 35cm 1ks Zobrazit větší

Beaphar Obojek antipar. kočka DIAZ Flea&Tick 35cm 1ks

BEAPHAR

2244723

Nový produkt

skladem 113 ks

240,00 Kč s DPH

Výrobce

Beaphar B.V., Raalte, Nizozemí.

Držitel reg. rozhodnutí

Beaphar B.V., Raalte, Nizozemí.

Složení - účinné látky

Dimpylatum 3,465 g v 1 obojku.

Složení - pomocné látky

Polyvinylchlorid (směs PVC, dioktyl-ftalátu, diisobutylftalátu, stearanu,vápenatého, stearanu zinečnatého, epoxidovaného sójového oleje, kyseliny,stearové a uhličitanu vápenatého), epoxidovaný sojový olej, laurát,barnatý, oxid titaničitý, rostlinné uhlí.

Popis přípravku

Obojek černé barvy.

Druh obalu

Sáček: sáček je tvořen vícevrstvou fólií z papíru, hliníku a polyethylenu.,Sáček je uložen v potištěné kartónové krabici. Sáček obsahuje 1 obojek.
Blisterový obal: tento obal je tvořen vaničkou z polyvinylchloridové,fólie, navařené na potištěný karton, složený z vrstev papír,/HDPE/Al/HDPE/papír.
Vrstva papíru, která je v kontaktu s obojkem, je potažena vrstvou,průhledného (tepelně navařeného) laku na bázi vinylkopolymeru.
Blisterový obal obsahuje 1 obojek.

Balení

1 obojek.

Indikační skupina

Veterinaria - varia, ektoparazitikum.

Charakteristika

Účinek organofosfátové sloučeniny, spočívá v blokování (inhibici) enzymu,acetylcholinesterázy (AChE). V jeho důsledku dochází k hromadění,acetylcholinu, který je jedním z neurotransmiterů, a vyvolání účinků,u autonomních cholinergických synapsí, na neuromuskulárních spojích,a v centrálním nervovém systému. V případě intenzivní nadměrné stimulace,dochází k blokování (Ach) receptorů, což vede k ochrnutí, včetně ochrnutí,dýchacího systému a finálně k usmrcení parazitů.

Indikace / použití

Cílový druh zvířat: kočky.
Ektoparazitózy koček (blechy, klíšťata).

Kontraindikace

Nepoužívat u nemocných nebo oslabených koček, koček se sníženou funkcí,jater.
Nepoužívat u koťat do 6 měsíců věku.
Nepoužívat v případě přecitlivělosti na léčivou látku nebo na některou,z pomocných látek. Nepoužívat při přecitlivělosti na organofosforové,sloučeniny.

Nežádoucí účinky

Občas se může vyskytnout podráždění kůže krku v důsledku nošení obojku.,Pokud k tomu dojde, doporučuje se odstranění obojku až do úplného vymizení,symptomů. Žádná zvláštní léčba není nutná.

Interakce

Diazinon je organofosfátová sloučenina. Nesmí se používat současně,s jinými organofosforovými či karbamátovým insekticidy.

Těhotenství a laktace

O vlivu diazinonu (dimpylatum) v období březosti a laktace není dostatek,údajů. Použití u březích nebo laktujících koček se z tohoto důvodu,nedoporučuje.

Upozornění

Obojek, který přiléhá příliš těsně ke krku zvířete, může způsobit,podráždění kůže.
Lidé se známou přecitlivělostí na diazinon by se měli vyhnout přímému,kontaktu s veterinárním léčivým přípravkem.
Přípravek nesmí kontaminovat vodní toky, protože může být nebezpečný pro,ryby a další vodní organismy. Přípravek nesmí být likvidován do odpadních,vod nebo společně s odpadem z domácnosti.

Dávkování

Dávkování: 1 obojek pro jednu kočku.
Doba účinnosti: působení obojku je optimální po 2-4 dnech a trvá,6 měsíců.

Způsob použití

Způsob aplikace: Obojek zapněte kolem krku kočky, aby nebyl příliš těsný,,odstřihněte přebývající část obojku s přihlédnutím na možný růst,zvířete.
Obojek je vodě odolný.

Upozornění

U koček dochází k intoxikaci většinou v důsledku kousání obojku.
Symptomy: časté močení, průjem, zvracení, slzení očí, slinění, výtok,z nosu, kašel, nadměrné bronchiální sekrece, zúžení zornic, svalový třes,,ztráta reflexů, záškuby, koma a cyanóza.
První pomoc: sejměte obojek.
Antidotum: atropin.

Ochranná lhůta veterinární

Není určeno pro potravinová zvířata.

Použití, expirace

 

Způsob skladování
Při teplotě do 25 st. C